PhDr. Eva Labusová - rodičovství - psychologie - zdraví  
Eva Labusová - Rodina, vztahy, péče o duši.

Detoxikace u dětí

Detoxikace je proces, při kterém tělo zbavujeme nežádoucích nebo dokonce jedovatých látek. Rizika jejich působení jsou různá, záleží na genetickém vybavení a imunitním systému jednotlivce. Pokud se však takové látky v organismu hromadí, poškozují oslabená místa v genetickém kódu organismu a snadno vzniká zdravotní porucha, která se potenciálně přenáší i na další generace, např. v podobě oslabené imunity nebo častějšího výskytu určitých chorob v rodině. O zkušenosti s možnostmi detoxikace u dětí se dělí MUDr. Zdeňka Popelková, která má soukromou ordinaci v Praze 5 na Smíchově:

Jakým způsobem případné znečistění organismu zjišťujete?

Stav organismu a jeho tkání lze zjišťovat proměřením určitých akupunkturních bodů na lidském těle. Metoda, kterou používám, je funkční diagnostický test, odvozený z elektro-akupunkturní metody podle německého lékaře Rainholda Volla, krátce označovaný jako EAV. Tato metoda využívá a rozvíjí poznatky staročínské klasické akupunktury. Můžeme díky ní zjistit např. přítomnost potravinové alergie, nežádoucí vedlejší účinky léků či očkování, a také oslabení konkrétních orgánů vlivem toxinů, virů či bakterií.

V čem spočívá léčba?

K léčbě vede především upravení zásad životního stylu a stravy. Dále používám tzv. informační preparáty, které pracují na principu rezonance s postiženou tkání, z níž odstraňují infekční ložiska a normalizují imunitní pochody. Tyto přípravky jsou bylinného původu a aplikují se perorálně, u nejmenších dětí je možno je vetřít do kůže.

Od jakého věku připadá detoxikace v úvahu?

V podstatě hned od narození. Zdraví novorozence hodně záleží na zdraví jeho matky. Je-li děloha zatížena toxiny např. po opakovaných gynekologických zánětech - stačí recidivující mykotické výtoky - dítě se vyvíjí v zatíženém prostředí. To může po narození vést ke vzniku ekzému, alergií i zvýšené nemocnosti. Další zátěží mohou být některé chemikálie, mikrobní toxiny a těžké kovy. Výzkum provedený před časem v Anglii potvrdil, že během těhotenství jsou až dvě třetiny těžkých kovů z matčiných tkání přeneseny na plod!

Pokud už je dítě na světě, jakým způsobem může detoxikace u matky a miminka probíhat? Je známo, že v období kojení se žádné "revoluční počiny" nedoporučují…

I v době gravidity a laktace je detoxikace možná, je ale potřeba postupovat velmi opatrně a s hlubokou znalostí detoxikačních pochodů v těle.

Jaká má z hlediska diagnostiky a léčby raný dětský věk specifika?

Hlavní je pochopit, že zdraví dítěte odpovídá prostředí, ve kterém se plod vyvíjí. Mnohdy toxická zátěž organismu ženy způsobí už problémy s otěhotněním a i tento problém je detoxikací někdy řešitelný. Proto je nejvhodnější vyčistit organismus už před početím a to u obou partnerů, u dítěte se tím snižuje případná genetickou zátěž. Po narození léčíme přímo dítě, ale protože u kojenců je toxická zátěž totožná se zátěží organismu matky, je nutno proměřit i ji. Také je třeba říci, že v dětském věku léčba postupuje rychleji něž u dospělých, neboť mladý organismus nebývá tolik zatížen a jeho regenerační schopnost je mnohem větší než u dospělých.

Hradí léčbu a preparáty zdravotní pojišťovny?

České pojišťovny na rozdíl od některých zahraničních alternativní léčebné metody nehradí. Přesto se na nás obrací o pomoc mnoho pacientů, a to obzvlášť v případech, kdy jim běžné zdravotnictví nepomohlo. Na rozdíl od klasické medicíny, která tlumí dílčí symptomy, se snažíme najít příčinu problémů a pracujeme s pacienty na celostní rovině. Učí se novým a aktivním postojům v péči o zdraví a uvědomují si širší souvislosti, což bývá prvním předpokladem návratu ke zdraví.

Vyšlo v časopise MIMINKO 5/2009

Zpět na Z ordinace pediatra

 

Úvodní stránka

Poradenství

Kontakt

Vzdělávací činnost

Rozhovory

Články

Překlady

Vývoj člověka od narození
k počátkům dospělosti

Na cestě ke spokojenému porodu

Deprese a trauma
v souvislosti s porodem

Mezigenerační přenos v rodičovství: Attachment

Úvahy, postřehy a zkušenosti

Ankety

Web Rodina 21

Spolupráce s médii

Články mé dcery Alžběty

Rady porodních asistentek

Z ordinace pediatra

Spolupráce s Českým rozhlasem

Časopis Děti a my

AZRodina

UNIPA

TOPlist

Copyright © 2006-2024 Eva Labusová / Design: Jiří Drozen / Správa webu: Tomáš Weishaupt